Skalūnas

Skalūnas- viena iš seniausių pasaulyje plonais sluoksneliais ( plokštelėmis )skylanti natūrali uoliena. Skalūno gaminius charakterizuoja netolygi, sluoksniuota  faktūra  bei  žemės spalvos: juoda, pilka, žalsva bei rausva.

Išskiriamos dvi skalūnų grupės: nuosėdiniai ir kristaliniai (metamorfiniai) skalūnai. Atsižvelgiant į skalūno rūšį, skiriasi skalūno gaminių panaudojimo  interjere, pastatų išorėje  galimybės (plytelėms ar stogų  ir fasadų dangai). Skalūno kokybė bei savybės priklauso nuo jo sudėtinių medžiagų. Kuo jame mažiau geležies, kalcito priemaišių, tuo skalūno gaminiai atsparesni drėgmei ir žemai temperatūrai.

Skalūno plytelės gali būti naudojamos grindų bei sienų apdailai, savo reljefo įvairove  suteikdamos interjerams išskirtinio originalumo.Skalūno plytelės ypač tinkamos grindims. Dėl išskirtinės tekstūros jos malonios vaikščiojimui basomis. Be to, skalūno plytelės “kvėpuoja” ir išlaiko komfortišką aplinkos temperatūrą,yra neslidžios.

Skalūnas –palyginus  lengva, atspari drėgmei bei atšiauriam klimatui uoliena, kuri ypač tinkama  stogų bei įvairios paskirties pastatų dangai.

Skalūno plytelės , stogų ir fasadų danga vertinami kaip vieni iš tvirčiausių ir ilgaamžiškiausių natūralaus akmens gaminių.